Quetzalcoatlus - Petr Suvorov Web Page

2012

 

Prořezávání náletových dřevin na Slatině (říjen 2012)/Cutting of the pioneer trees in the Pond Slatina

 

Fotografická reportáž z prořezávání náletových dřevin kolem rybníku Slatina, které proběhlo jako první dobrovolnická akce Pražské ornitologie. Podrobnosti si můžete přečíst na stránkách Pražské ornitologie.

 

 

Foto: já, Vlastík Osoba & Lukáš Viktora.

 

(***)

 

A report from the first voluntary activity of Prague Ornithology. The main aim was to help in managing the locality which belongs to one of the most important places for nesting of particular threatened bird species in the close surroundings of Prague.

 

Photo by: me, Vlastík Osoba & Lukáš Viktora.

 

Rok ornitologa: Podzim (2012)/Year of the Ornithologist: Autumn

Podzimní vycházky za ptáky jsem podnikal a organizoval jako obvykle s členy Pražské ornitologie, přidali se studenti ornitologie ze Stanice přírodovědců a také Hanka a Lucka.

(***)

I did and organized my autumn bird trips, as usually, with the members of Prague Ornithology. Other participants were the student of the Station for Young Naturalists and Hanka and Lucka too.

 

Kroužkování na Jizerce (září 2012)/Ringing on Jizerka

Na podzim roku 2012 jsem se zúčastnil kroužkování ptáků, táhnoucích přes horské vrchy. Nutno říct, že akce byla nejen velmi zdařilá, ale i velmi poučná. Za pozvání na Jizerku děkuji Martině a Pavlovi.

(***)

During the autumn 2012 I participated on the ringing of birds migrating over our mountains. I have to say that all the weekend was very succesful. I´m very grateful to Martina and Pavel for their invitation.

 

Rok ornitologa: Léto (2012)/Year of the ornithologist: Summer

... se členy Pražské ornitologie a s Hankou

(***)

... with members of Prague Ornithology and with Hanka

 

Ornitologické soustředění Milovice 2012 (červen 2012)/Ornithological Workshop Milovice 2012

Fotografie z našeho ryze pilotního víkendového soustředění ve vojenském prostoru Milovice. Celkový počet účastníků: 13

Foto: já, Michaela Brožová, Vojtěch Brož & Pavel Vít.

Určování hmyzu: Václav John & Eva Krásová

(***)

Photos from our first pilot weekend ornithological workshop in military area Milovice. Overall count of the participants: 13

Photos by: me, Michaela Brožová, Vojtěch Brož & Pavel Vít.

Insect determination: Václav John & Eva Krásová

 

Rok ornitologa: Jaro (2012)/Year of the ornithologist: Spring

tentokráte s členy Klubu 300, Pražské ornitologie a s Carole

(***)

this time with members of the Club 300, of Prague Ornithology and with Carole

 

 

Mapování Soutoku, Morava (květen 2012)/Bird census on the Confluence of Morava and Dyje

V rámci projektu Jihočeské univerzity jsem letos navštívil za účelem mapování ptáků vyhlášenou moravskou oboru Soutok, což je několik stovek hektarů zbývající české divočiny, protkané pouze sítí asfaltových cyklostezek. Jedná se o společenstva luk a lužních lesů, známá velkým výskytem dravých ptáků. Vydal jsem se sem s týmem jihočeské univerzity.

(***)

Under the project of University of Southern Bohemia I visited the famous moravian game park Soutok (= confluence) with the main aim to map there the birds. Soutok is some hundreds hectars of virgin wild, interwoven only by the net of cyclistic routes. It´s a complex of meadows and meadow forests well-known for its high density and diversity of birds of prey. I went there with the team of University of Southern Bohemia.

 

Pozorování racka šedého na Vltavě (leden 2012)/Observation of Glaucous Gull in Vltava a Natáčení reportáže o rackovi pro TV Nova (31. 1. 2012)/Making of the reportatge for TV Nova

Samostatná galerie věnovaná pozorování racka šedého a následné publicitě spojené s jeho výskytem v ČR.

 

Foto: já, Luboš Novák, MOS a TV Nova.

 

(***)

 

A separate gallery dedicated to the observation of Glaucous Gull and the consequent publicity linked to its presence in our country.

 

Photo by: me, Luboš Novák, MOS and TV Nova.

 

Rok ornitologa: Zima (2011 - 2012)/Year of the ornithologist: Winter

Tentokráte s členy Pražské ornitologie, Klubu 300, Markétkou a Evičkou. Asi největším zážitkem sezóny bylo pozorování racka šedého na Vltavě v Praze.

(***)

This time with members of Prague Ornithology, Club 300, Markétka and Evička. Probably the most important moment in the field was the observation of Glaucous Gull in Vltava in Prague.