Quetzalcoatlus - Petr Suvorov Web Page

 

2006: three weeks in Catalunya / tři týdny v Katalánsku

Kompletní seznam všech viděných a slyšených živočichů/Complete list of all animals we saw or heard:

spanelsko_animal-list_2006.xls (25 kB)

 

Ptáci na Delta del Ebre (září 2006)/Birds on the Delta del Ebre

Jedno starší nepublikované album z roku 2006, kdy jsem se při svém pobytu ve Španělsku vydal do druhé nejvýznamnější mokřadní oblasti Španělska, na deltu Ebre. Doprovodila mě kamarádka Karin.

***

One older unpublicated gallery from 2006 when during my staying in Spain I went to the second most important wetland area of the Spain, on the Delta of Ebre. My friend Karin accompanied me.

  

Zoo Barcelona (září 2006)

Více v sekci "Zvířata v zajetí"

***

More in the section "Animals in the captivity"

 

Léto v katalánských zemích - XVIII. jornades de la llengua catalana (srpen - září 2006)

 Druhé pěkné léto strávené ve Španělsku. Tentokráte jsem v rámci stipendia katalánštiny poznával severní Katalánsko (Gironellu a okolí) a posléze ten úplně nejjižnější cíp Katalánie - země Ebre. Mimochodem, delta řeky Ebre je významnou ornitologickou lokalitou, takže jsem viděl i několik zajímavých ptačích druhů - volavku vlasatou, rybáky bahenní, kulíky písečné, břehouše černoocasé a hýčkaná hejna plameňáků starosvětských.
***
The second summer passed in Spain. This time I was discovering the Northern Catalonia (Gironella and the near surroundings) with a course of the catalan. After we moved to the most southern catalonian part – the Ebre Land. The Ebre Delta is also a very important ornithological locality so I saw a lot of interesting bird species – Squacco Herons, Whiskered Terns, Ringed Plovers, Black-tailed Godwit and very pampered groups of the Greater Flamingos.

 

Mapa mé cesty po Španělsku v roce 2006/Map of my journey in Spain in 2006 (c) Google Maps

 

2005: Triangle Campus Universitari (Mallorca - Andorra - Barcelona), three weeks / tři týdny

Kompletní seznam všech viděných a slyšených živočichů/Complete list of all animals we saw or heard:

spanelsko_animal-list_2005.xls (21,5 kB)

 

Léto v katalánských zemích - IV. campus de la llengua catalana (červenec - srpen 2005)

Campus byl beze sporu ty nejúžasnější prázdniny, které jsem v životě měl. V rámci stipendia katalánštiny jsem zavítal na 10 dní na Mallorku, poté jsem strávil několik dní v Andoře a poslední tři dny v Barceloně. Slovy se celý pobyt dá těžko popsat. Program nabitý akcemi, na Mallorce každý večer nějaký mejdan, spát se nechodilo před druhou ranní. Prostě když to tak shrnu: panenské pláže bez lidí, poslední zbytky nenarušené mediteránní přírody, intenzivní jižanské festy a kouzlo z poznání udělaly tyhle prázdniny ty nejnezapomenutelnější v mém životě.
***
The holidays passed in Campus were with no doubt the most beautiful holidays in my life. I could come to pass 10 days on Mallorca, some days in Andorra and the last three days in Barcelona with the course of catalan. Difficult to describe the atmosphere with the words. The program was full of the diverse cultural or sport activities. On Mallorca we had some party every night so we could not go to the bed before 2AM. If I summarise it: virgin beaches with no people, last rests of the undisturbed mediterran nature, intensive southern festas and the magic of discovering made this hollidays one of the most unforgettable in my life.

 

Mapa mé cesty po Španělsku v roce 2005/Map of my journey over Spain in 2005 (c) Google Maps