Quetzalcoatlus - Petr Suvorov Web Page

2009

VČPČSO: Výzkumný vzdělávací tábor 2009/Research Educational Campus 2009

... ornitologický dýchánek na přeloučsku. Celý víkend nám lilo jako z konve, takže jsme toho moc sice neviděli, ale na peřejích Labe a v okolních polích přecejen vyvstaly dvě kuriozity. Více uvnitř galerie.
***
... ornithological course in the locality of Prelouc. We had very rainy weekend so we didn´t see a lot of birds, but the rapids of Elbe and the surrounding fields surprised us a lot. See the gallery.

 

Terén: Ruderály v okolí Prahy (květen - červen 2009)/Fieldworks - ruderals around Prague

Fotky z terénu jsou čím dál tím lepší. Ptákem sezóny je letos suverénně strnad luční (Miliaria calandra), jestli chcete vidět objevy sezóny, vstupte do galerie. Stojí za to :o)
***
See some pictures of czech ruderal nature and the animals living around the cities. The bird number one of this season is with no doubt the Corn Bunting (Miliaria calandra).

 

Terén: Na čejky a jiné ptáky na Písecko (duben 2009)/On the lapwings and the other birds

Původně jsem měl jet na Písecko dělat pokusy na umělých hnízdech, nakonec se vše zvrtlo a já jsem se konečně dostal i k práci na živých zvířatech, ač pouze skrze kukátko dalekohledu. Byl jsem překvapený, jak je Písecko bohaté na avifaunu. Vrubozobé, bahňáky, dravce i mnohé další můžete najít v této galerii. Kam se hrabe Třeboň!
***
Originally I might go to the Pisek locality to do some artificial nest experiment. But after all was changed and I finally could do some work on the living animals even with the binoculars. I was surprised by the high bird diversity in the Pisek region. Ducks, shorebirds, birds of prey and others you can see in this gallery. Trebon can´t compete!

 

Zimní kroužkování labutí/"Winterswaning" (leden 2009)

Akce zimní kroužkování labutí proběhla ve spolupráci východočeské pobočky ČSO s polskými kolegy z PwG OTOP 2. - 4. 1. v Hradci Králové na Smetanově nábřeží a v Pardubicích na nádrži Bajkal. První den nebyl nic moc, podařilo se chytit pouze 5 z cca 30 sledovaných ptáků (HK). Druhý den (PB) jsme v rojnici odchytili 27 labutí. Třetí den jsme odchytili opět pouze 5 ptáků, jelikož docházelo k dramatickému chytání jednoho labutího mláděte. Více v galerii. Videozáznam České televize z HK si můžete prohlédnout ve formě reportáže České televize. Fotky v této galerii pocházejí ode mne, od polských kolegů, Borise Medvežova (www.mebo.ic.cz) a Tamary Staňkové.
***
The winter swan ringing took a place in Hradec Králové, Smetana´s Riverbank and Pardubice, the Bajkal Basin and was held by the eastern czech branch of The Czech Ornithological Society in co-operation with our polish colleagues from PwG OTOP in the 2nd – 4th January. The first day we caught only 5 of 30 monitored birds (HK). The second day (PB) we made a net to catch other 27 birds. The third day we caught only 5 birds because we had to catch one swan juvenile swan with very dramatic circumstancies. See more in the gallery. Photos in the gallery are mine, bz our polish colleagues, by Boris Medvežov and Tamara Staňková. You can also see the video made by Czech TV – click here.

 

 

Rok ornitologa: Zima v Tróji/Ornithologist´s Year: The Winter in Trója (2008-2009)

V tomto albu naleznete fotografie z letošní podoby zimoviště ptáků v Tróji, ale i to, co jsem chytil "cestou" :o) Pokud byste chtěli vidět, jak vypadala loňská sezóna, najdete to tady.
***
In this gallery you can find the photos from the wintering place in Troja during this winter, but also all the birds I “cought” during the trips all around. If you want to see the last year season´s photo gallery, click here.

 

Ptáci na mém domácím krmítku/Birds on my winter feeding place (zima 2008-09)

Celkem jsem letos zaznamenal 12 druhů, které se nechaly zlákat připravenou slunečnicí. Máme teď na zahradě malý ptačí panelák :o) Jediné, co mě mrzí, je, že máme křivé sklo v kuchyni, takže vyfotit čistou fotku, je kumšt. Fotografie proto berte spíše jako dokumentaci než po stránce kvality. Hvězdy letošní sezóny jsou suveréně pár dlasků tlustozobých, kteří si postupně na krmítko zvykli, a pár králíčků obecných, kteří sice na krmítku neseděli, ale moc nechybělo :o)
***
This year I have totally monitored 12 species which were attracted by my sunflowers´grain. We currently have a small birds housing development in our garden. Unfortunately the window glass in our kitchen is crooked so I have only a few clear photos (mostly to document then to publish). This year the star number one is the couple of Hawfinches which had to adapt to the feeder a little bit, and also the couple of the Goldcrests which haven´t come to the feeder but they were residing in the near surroundings.