Quetzalcoatlus - Petr Suvorov Web Page

2008

Terén 2008: Pražské ruderály a okolí Prahy/Field Works: Ruderals of Prague and surrounding landscape

Terén 2008 II: Pražské ruderály a okolí/Field Works II: Ruderals of Prague

Jak jsem válčil v terénu./My field works...

  

 

Cílem tohohle malého výletu na jedno dopoledne byla kolonie břehule říční (Riparia riparia) na jednom romantickém místečku u řeky Lužnice.
***
One-day trip to the colony of the Sand Martins (Riparia riparia) in one romantic place near the river Lužnice.
 
 
V této galerii najdete souhrn obrázků z exkurze ČSO a návazného Terénního kurzu ornitologie PřF UK v oblasti Třeboňska a Novohradských hor. Obrázky jsem nasypal do jedné galerie, protože pocházejí z jedné oblasti. Nejzajimavejsi ptaci druhy, ktere jsme videli: jerab popelavy, volavka bila, hohol severni, cap cerny, moudivlacek luzni, lunak hnedy, budnicek lesni a dalsi.
***
In this gallery you can find the summary of the photos from the Czech Ornithological Society birding excursion and from the Ornithological Field Course from Trebonsko and Novohradske Mountains. The most interesting species we saw: Common Crane, Great Eggret, Common Goldeneye, Black Stork, Eurasian Penduline Tit, Black Kite, Common Wood-Warbler and others.
 

Sčítání tetřívků Krušné hory (květen 2008)/Counting the Black Grouses in Krušné Mts.

V průběhu května proběhlo v oblasti od Klínovce po Fláje sčítání denzity tetřívka obecného v rámci projektu FŽP ČZU. Tentokráte se mi bohužel tetřívky vyfotit nepodařilo, ale i tak fotogalerie stojí za to.
***
During May we counted the Black Grouses in the area of Krusne Mountains from the village Klinovec to Flaje. This project is supported by the Czech University of Life Sciences, Faculty of the Environmental Science. Unfortunately I couldn´t do no good photo of the Black Grouses, but other interesting animals can be seen in the gallery.

 

Cílem této exkurze bylo vidět jarní lekový tok tetřívků obecných, podružným detailem bylo vypadnout z Prahy a přijít na jiné myšlenky :-)
***
For a very long period I wanted to realise this excursion to observe the matting call of the Black Grouses. I realised this journey with my good friend František.

 

Kroužkovatelská akce od Toulcova dvora (duben 2008)/Toulcův Dvůr´s ringing the birds

26. 4. proběhla taková menší kroužkovatelská a ornitologická akce pořádaná Toulcovým dvorem. Navštívenou lokalitou byl Milíčovský rybník a přilehlé okolí.

***

26. 4. 2008 small ringing and ornithological activity organised by Toulcův dvůr took a place in the Milíčovský pond and near surroundings.

 

Zimní ptáčkařská sezóna
***
Winter birding season