Quetzalcoatlus - Petr Suvorov Web Page

Netherlands/Nizozemsko

Burgers´s Zoo Arnhem (cervenec 2008, září 2017)

 

Burgers´s Zoo v Arnhemu je po expozicni i druhove strance zatim nejlepsi z toho, co jsem videl. Maji prepychovy obrovský pavilonni trojkomplex sestaveny z expozice arizonske pouste, tropickeho lesa a morskeho tunelu. Z druhu je treba zminit kapustnaky, kukacku kohouti, pilohrbeta, anhingu, zoborozce havrani, tereje ci zelene pavy. Jel bych sem klidne jeste jednou i separe z Ceske republiky. Pokud nemate vstup zdarma, pocitejte s vyssim vstupnym (17.5 eura).

(***)


Burgers´Zoo in Arnhem is the best zoo (evaluated by the standard of expositions and the diversity of the species) I have seen until now. They have a luxurious giant tripavilion compound by the Arizona desert, tropical forest and the sea tunnel. The most interesting species are the West Indian Manatee, Guitarfish, Abyssinian-ground Hornbill, African Darter, Northern Gannet or Eurasian Bittern. I would visit this park separatelly from Czech republic once more cheerly. If you don´t have the free entrance, count with the higher prices (17.5 eur).

 

Papegaaienpark / Zoo Veldhoven (2008, 2015)

 

Jestli ve mně nějaký ze zooparků v západní Evropě zanechal hluboký citový dojem, je to určitě Veldhoven. Politika zařízení spočívá ve stahování všech zabavených pašovaných ptáků z celého Holandska do tohoto místa, kde se chovanci postupně zotavují. Park v sobě skýtá mnohé paradoxy. Nečekejte přepychové expozice, i když výčet vzácných druhů převyšuje mnohdy špičkové zoologické zahrady. Mají největší sbírku zoborožců na světě. Jediné, co na internetu inzerují a nenašel jsem v parku, je quetzal paví a páv zelený. Strávil jsem tady celý den a nechtělo se mi domů. Pokud někdy budu moct, určitě se sem přijedu opět podívat. Jednu z nejlepších zoogalerií jsem si nechal až téměř nakonec jako ten nejzajímavější bonbónek.

(***)


In the zoos and animal parks in Western Europe the only of them left me a very deep emotional impression – Veldhoven. The park policy is based on the import of all confiscated contrabanded birds from the all area of the Netherlands to this place where they slowly convalesce from the passed stresses. Don´t wait the luxurious expositions, but the bird diversity in some cases surpasses some top european zoos. They have the biggest world collection of the hornbills. The only species they publish on their web and I didn´t found there is a Green Peafowl and the Pavonine Quetzal. I passed here all the day and I didn´t want to return home. I would surely improve the possibility to come next time. I have left one of the best zoogalleries on the end as the most interesting sweet :-) 

 

Vogelpark Avifauna Alphen aan den Rijn (březen 2015)

Avifauna je zařízení věnované čistě ptákům - malá obdoba Walsrode. Přestože většina expozic je zastaralá, jsou plně funkční. Toto zařízení chová spoustu raritních druhů v Evropě - kivi, kolibříky, kachničky obojkové, turaka velká, některé druhy pěvců aj. Návštěvu lze jedině doporučit.

(***)

Avifauna is a place dedicated to birds only - such as a little Walsrode. Despite many enclosures are ancient, they work well on full-time job. This institution keeps many rare species such as kivi, colibris, Cotton Pygmy-geese, Great Blue Turacos, some passerines etc. I can only recommend you to visit this place.

 

Groenhorst Barneveld (březen 2015)

Rychlá návštěva mého kamaráda Jana, který pracuje jako učitel na střední zemědělské škole pro chovatele zvířat. Hodně dobré voliéry...

Fotky: já & Jan Harteman.

(***)

Quick visit of my friend Jan who works as a teacher in the secondary school of agronomy and zookeeping. Quite good aviaries...

Photos: me & Jan Harteman.

 

Natura Artis Magistra (únor 2017)

Natura Artis je stará zoologická zahrada, která má na poměrně malé ploše dobrou kolekci kvalitních druhů zvířat. Mezi největší taháky patří vzácné druhy ptáků (hoko červenolaločnatý, krocan paví, rybák inka, terej bílý, labuť trubač nebo zoborožec střapatý), savců (poto, charza žlutohrdlá) i plazů (kruhochvost Warrenův, leguán Ctenosaura palearis), ale nejvíce mne nadchli jespáci pobřežní, což je druh, který nikdy nebyl chován v zoologických zahradách. Kvalita expozic je variabilní - od krásných a prostorných voliér pro ptáky přes slušná akvária a terária až pro velice malé ubikace chápanů. Natura Artis Magistra na návštěvníka dýchne historií a stojí za to toto místo navštívit.

Natura Artis Magistra is an old zoological garden which, despite its small area, has a good collection of animals. The best top animals are rare bird species (Red-billed Curassow, Ocellated Turkey, Inca Tern, Northern Gannet, Trumpeter Swan or Wrinkled Hornbill), mammals (Potto, Yellow-throated Marten) and reptiles (Warren's Girdled Lizard, Ctenosaura palearis), but I was most impressed by a flock of Rock Sandpipers which have probably never been kept in zoological gardens. Standard of the enclosures varies - from beatiful and spaceful aviaries through very good water tanks and reptile enclosures to very small enclosures of spider monkeys. Natura Artis Magistra has an atmosphere of history so it has a sense to visit this site.

 

Wildlands Adventure Zoo Emmen (září 2017)

Návštěva nově otevřené zoo při příležitosti konference EAZA 2017.

(***)

Our visit of the newly-opened zoo during the conference EAZA 2017.