Quetzalcoatlus - Petr Suvorov Web Page

Belgium/Belgie

Zoo Antwerpen (červenec 2008)

 

Najít v Antwerpách zoo je s autem kumšt, protože celé centrum je obšancované objížďkami (viz galerie "Západní Evropa") a samotná zoo leží (bohužel) přímo v historickém jádru města. Její úroveň je všelijaká. Některé expozice jsou pěkné a moderní, jiné jsou opravdu otřesné. Pavilony stojí po architektonické stránce za vidění, protože se zde odráží hodně muslimská kultura, která dodává zoo svébytnou atmosféru. Mají skvělou sbírku vzácných zvířat - žirafa kordofánská, čtyři okapi, mořskou vydru, velmi širokou sbírku vzácných ptáků a dnes už pouze jednu jedinou gorilu, o které přesně neví, jestli je to gorila východní nebo její kříženec s gorilou horskou.. Nechte se insipirovat a vstupte do galerie ;-)

(***)


It is very complicated to find the zoo in Antwerpen by the car because all the city center is limitted by diferent traffic diversions (see the gallery “Western Europe”) and the zoo lays unfortunately in the historical heart of the city. Its standard is piebald. Some expositions are nice and modern, the others are very ancient. The pavilions have a very interesting architecture with the influence of the islam culture. They have the excellent collection of the rare species – West African Giraffe, Four Okapies, Sea Otter, very big collection of the rare birds and currently the only gorilla about which nobody knows if this animal is the Eastern Lowland Gorilla or its hybrid with the Mountain Gorilla. Let´s inspire and enter the gallery ;-)

 

Dierenpark Planckendeal - Mechelen (červenec 2008)

 

Zoopark v Mechelenu je pobočkou antwerpské zoo a je víc než evidentní, že se sem Antwerpy snaží strkat veškeré své přebytky (což ovšem vůbec není na škodu). Park je moderní, veliký, expozice prostorné a vzdušné. Ze zajímavých druhů lze opět zmínit žirafy kordofánské, ibise slámokrké, labutě trubač, volavku červenou a šestičlennou skupinku koal, patřící beze sporu k jedné z největších atrakcí zoo.

(***)


The Mechelen Zoo is a branch of the Antwerpen zoo and it is more than evident the Antwerpen wants to place here all its overspill. The park is very modern, big and the expositons are very spacious. The most interesting species I would like to mention are the West African Giraffe, Straw-necked Ibis, Trumpeter Swan, Purple Heron and the six–membered group of the Koala Bear which is with no doubt the biggest attraction of the park.